Drobne rachunki 2

Usługa „Drobne Rachunki” to nowoczesna forma płatności za rachunki dostępna we wszystkich sklepach Freshmarket. Dzięki niej w każdym punkcie Freshmarket można szybko i wygodnie opłacić swoje comiesięczne rachunki za prąd, gaz, czynsz, czy telefon. Usługa jest realizowana w ścisłej współpracy z Bankiem Pekao SA w związku z usługą „Wygodne rachunki” znajdującą się w ofercie Banku.

Tym, co odróżnia sklep Freshmarket od innych sieci oferujących podobne usługi, jest pełne bezpieczeństwo transakcji, zagwarantowane przez

Bank Pekao SA i Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Dzięki temu każdy Klient opłacający swoje rachunki w sklepach Freshmarket może mieć pewność, że jego płatności zostaną uregulowane – szybko i bezpiecznie. Po odebraniu przez Klienta od Kasjera paragonu będącego potwierdzeniem dokonania wpłaty środków pieniężnych, odpowiedzialność za transakcję przejmuje Bank Pekao SA - tak jakby Klient płacił gotówką swoje rachunki przy ladzie kasowej Banku.

Kolejnym wyróżnikiem oferty sklepów naszej sieci jest wprowadzenie Karty Identyfikacji Klienta (KIK), którą każdy Klient otrzyma po wypełnieniu Formularza Zgłoszeniowego. Karta KIK pozwala na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie płatności do systemu. Identyfikacja karty KIK następuje po zeskanowaniu kodu kreskowego, znajdującego się na każdej karcie. Dane wpisane przez Klientów w Formularzu Zgłoszeniowym pozwalają nam w przypadku problemów z realizacją płatności (np. w przypadku podania błędnego numeru rachunku) na szybki kontakt i uzgodnienie dalszych działań.

We Freshmarkecie się opłaca, bo za typowy* rachunek Klienci zapłacą tylko 0,99 PLN** prowizji! Oznacza to kilkuzłotowe comiesięczne oszczędności, co w skali roku przełoży się na znaczne obniżenie kosztów dokonywanych transakcji w ramach domowego budżetu.

Co należy zrobić, aby opłacić swoje rachunki w Freshmarket?

Po pierwsze, należy wypełnić otrzymany w sklepie Formularz Zgłoszeniowy, podając swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i telefon kontaktowy oraz podpisując formularz we wskazanym miejscu. Po poprawnym wypełnieniu i podpisaniu formularza każdy Klient otrzyma spersonalizowaną kartę KIK, a dane osobowo-kontaktowe zostaną wprowadzone do naszego systemu komputerowego. Od tego momentu można do woli opłacać swoje rachunki w Freshmarket bezpiecznie, szybko, tanio i wygodnie!

Kto może opłacać rachunki w Freshmarket?

Płatności w Freshmarket może dokonywać każdy obywatel Polski, który ukończył 18 lat i który zamieszkuje na terenie kraju.

Jak wygląda realizacja płatności w Freshmarket?

Aktywna Karta KIK oraz wszelkie rachunki przekazywane są osobie obsługującej, która po zweryfikowaniu Karty wprowadza poszczególne płatności do systemu. Każdy z klientów otrzymuje potwierdzenie dokonania płatności w postaci wydruku, na którym znajdują się wszystkie informacje dotyczące transakcji wraz z potwierdzeniem dokonania płatności. Dane dokonywanych płatności są rejestrowane i kontrolowane w Centrali Firmy Żabka Polska sp. z o.o. Wpłacane pieniądze trafiają na konto rozliczeniowe Banku Pekao SA, który przekazuje je dalej na wskazane przez Klientów rachunki. Środki wpływają na rachunek Wystawcy w ciągu 3 dni roboczych  od momentu dokonania płatności w kasie sklepu Freshmarket.

Czy można zapłacić kartą płatniczą za rachunki w Freshmarket?

Żabka Polska sp. z o.o. wprowadziła dla swoich klientów innowacyjną usługę umożliwiającą zapłatę kartą płatniczą za "Drobne rachunki w Żabce". Usługa jest dostępna dla wszystkich Klientów opłacających w sklepach naszej sieci płatności swoich comiesięcznych rachunków i będących użytkownikami kart płatniczych wydanych przez Organizację MasterCard (karty MasterCard i Maestro) i VISA (karty VISA i VISA Electron). Stawka prowizji dla klienta za regulowane kartą płatniczą rachunki w sklepach naszej sieci jest taka sama jak przy ich zapłacie gotówką.

Jakich płatności nie można realizować w Freshmarket?

W Freshmarket nie można dokonywać opłat podatkowych oraz należności publiczno-prawnych, które z mocy prawa należą się odpowiednim organom państwowym lub samorządowym. Nie można także opłacać składek z tytułu ubezpieczeń społecznych, majątkowych, czy osobowych (np. składki ZUS, OC, AC), a także zlecać do realizacji płatności na rachunki własne lub na rzecz innych osób fizycznych, czy też z tytułu pożyczek realizowanych na rzecz osób fizycznych i prawnych (z wyłączeniem banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych).

Jakie prowizje pobierane są przy płaceniu Drobnych Rachunków w Freshmarket?

Opłacenie wszystkich rachunków opiewających na kwotę mniejszą niż 500 złotych, wiąże się opłaceniem prowizji w wysokości 1,49 PLN**! Jest to jedna z najniższych stawek na rynku! Za rachunki na kwotę 500 złotych i wyższe, prowizja wynosi 0,4% wartości rachunku.**

* Przez typowy rachunek rozumie się pojedynczą płatność do kwoty 500,00 zł
** W wybranych sklepach wysokość opłaty za rachunki może się różnić.

 

Regulamin usługi dostępny w wersji elektronicznej.

Serwis internetowy www.freshmarket.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Regulamin strony internetowej